| et | en | ru |      
Teenetemärgid ja vapp Teenetemärgi statuut

Teenetemärgi statuut

 

 JÜRIÖÖ TÄHE STATUUT

 Sõjamäel, 24. veebruaril 2005
 
§ 1
 
Jüriöö Täht on Jüriöö Mälestuspargi poolt antav kõrgem autasu. Selle on asutanud Jüriöö Mälestuspargi rajaja Jüri Uppin ja kujundanud heraldik Priit Herodes.
 
§ 2
 
Jüriöö Täht antakse isikule, kellel on eriti väljapaistvaid teeneid Jüriöö Mälestuspargi rajamisel ja arendamisel.
 
§ 3
 
Jüriöö Tähe võib anda erilise austuse märgina isikule, kelle silmapaistev avalik tegevus on vastavuses Jüriöö Mälestuspargi poolt järgitavate ja toetavate isamaa-armastuse ning rahvuse vabaduse kaitsmise aadetega.
 
§ 4
 
Jüriöö Tähe andmise otsustab Jüriöö Tähe Nõukogu Jüriöö Mälestuspargi esimehe ettepanekul.
 
§ 5
 
Jüriöö Täht on valge kuumemailiga kaetud tähtrist mida ümbritseb kuldne serv. Risti peal on kuldse tammepärjaga ümbritsetud sõõril Jüriöö Mälestuspargi vapp: mustal põhjal eesti muistne ratsasõdalane, kes hoiab kõrgel kuldse leegiga loitvat hõbedast tõrvikut. Ülal näitab teed hõbedane tähtrist – Põhjanaela sümbol. Sõõri põhi on kaetud kuumemailiga, kujutised on reljeefsed.
 
Jüriöö Tähte kantakse vasakul pool rinnal 35 mm laiuse muareesiidist lindi küljes. Musta põhjaga lindi keskel on 6 mm laiune punane triip, mis on ääristatud mõlemalt poolt 2 mm laiuse valge triibuga. Lindi servadel on 3 mm laiused kollased triibud.
 
§ 6
 
Jüriöö Tähe kõrgeim aste on Jüriöö Suurtäht, mida antakse Jüriöö Mälestuspargi töös eriti silmapaistnud Mälestuspargi tegevliikmetele – Jüriöö Tähe kavaleridele.
 
 
§ 7
 
Jüriöö Suurtäht on ülalkirjeldatud Jüriöö Täht, mida ümbritseb punase kuumemailiga kaetud ääris ja mille kesksõõrist lähtuvad neli kuldset kiirt. Jüriöö Mälestuspargi rajaja Suurtähe kohal on kuldne juveelidega kaunistatud peremehekroon.
 
Jüriöö Suurtähte kantakse 40 mm laiuse valge põhivärvusega muareesiidist kaelalindi küljes. Lindi kummalgi serval on 2 mm laiune kollane ja 1 mm laiune punane triip.
 
§ 8
 
Jüriöö Tähe ja Jüriöö Suurtähe andmist tõendab vastav tunnistus, millele kirjutab alla Jüriöö Mälestuspargi esimees ja Jüriöö Tähe Nõukogu liige.

 

Saurus CMS @ Veebimajutus.ee